Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Türk voleybolu bir ilke daha imza attı

Türk voleybolu bir ilke daha imza attı

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2023 12:33
Haber Güncellenme Tarihi: 22.12.2023 12:33
Kaynak: Haber Merkezi
adliyehaber.net
Türk voleybolu bir ilke daha imza attı

İSTANBUL,(DHA) -  Yıllarını voleybola veren bir çok isim dayanışma, sosyal sorumluluk, toplumsal fayda, voleybol ve spor kültürünü çoğaltmak için bir araya geldi. Voleybolun Unutulmazları Derneği'nin dün yapılan genel kurulu ile ilk yönetimi belli oldu. Gülnur Özfer Görgün'ün başkan seçildiği genel kurulda yönetim kurulu üyeleri; Renan Kömürcüoğlu, İpek Özgüden Özen, Başak Koç, Deniz Dosdoğru, Müyesser Yağız, Gamze Adanır Öztürk, Saygun Keskin, Semih Soyer, Kenan Bengü, Savaş Eskigülek, Yankı Uslu, Seda Uslu, Attila Şaylan'dan oluştu. 
Temelleri 2013'e dayanan "Voleybolun Unutulmazları Hareketi", eski voleybolcu ve eğitimci Gülnur Özfer Görgün'ün liderliğinde önce lösemiyle savaşan emektar voleybolcu Yücel Aslan'ı yaşatmak için gerekli olan kan ve trombosit destek kampanyası ile başlayarak 2019 yılında voleybola değer katan 712 ismin yer aldığı 5 ciltlik ansiklopediye, 2019 yılında büyük buluşmaya, 2020 yılında "Kütüphaneler Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi'ne Yer Açın" kampanyasına, 2023 yılında ise "Voleybolun Unutulmazları Derneği"ne dönüştü. 
GÜLNUR ÖZFER GÖRGÜN: VOLEYBOL UNUTULMAZLARI DERNEĞİ, ADIM ADIM HAYALDEN GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ
Derneğin amacını voleybolun kişiliğimize, kimliğimize, sosyal hayatımıza kattıklarını yani vefa borcumuzu ödeme ve voleybolumuzda eksikliğini hissettiğimiz sivil toplum yapısı altında birleştirici güç olabilmek olarak belirten Voleybol Unutulmazları Derneği Başkanı Gülnur Özfer Görgün: "Çıktığım bu yolda beni yalnız bırakmayan, dernek kurma önerimi büyük bir coşkuyla karşılayan, elini taşın altına koyan, yanımda olan tüm büyüklerim, arkadaşlarım, kardeşlerim hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Güzel insanlar güzel şeylere neden olurlar. Hep birlikte yürüyeceğimiz bu yolda hayallerimizi gerçekleştirmek için çalışacağız. 2013 yılında kahramanımız Yücel Aslan için başlattığımız büyük hareket, adım adım hayalden gerçeğe dönüştü. Tamamen gönüllü, tamamen takım işi olan Voleybolun Unutulmazları Hareketi 2019 yılında 5 cilt, 10 bin görsel, 2 bin 218 sayfalık dev eseri "Voleybolun Unutulmazları Biz Takımı Ansiklopedisini doğurdu. Ansiklopedinin içindeki 712 isim, 60 yıllık jenerasyon Voleybolun Unutulmazları Büyük Buluşma'da bir araya geldi. "Kütüphaneler Yer Açın!" kampanyamız ile ansiklopedimiz Türkiye'nin her iline dünyanın en büyük kütüphanelerine gitti, 507 kütüphanenin koleksiyonuna girdi. Güçlü iletişim, yardımlaşma, sosyalleşme, toplumsal fayda, voleybol kültürünü geliştirme, voleybol ailesine değer katan projeler yaratmanın yansıra şimdi sırada Voleybolun Unutulmazları Spor Araştırmaları Merkezi ile Dijital Voleybol Müzesini açmak var" dedi. 
Gülnur Özfer Görgün'ün başkanlığındaki Voleybolun Unutulmazları Derneği'nin kurucu üyeleri, yönetim, denetim ve disiplin kurulu şu şekilde:
Kurucu Üyeler
Gülnur Özfer Görgün 
Renan Kömürcüoğlu 
Saygun Keskin  
Semih Soyer  
İpek Özgüden Özen 
M. Kenan Bengü  
Başak Koç  
Yönetim Kurulu Üyeleri
Gülnur Özfer Görgün (Başkan)
Renan Kömürcüoğlu 
İpek Özgüden Özen 
Başak Koç  
Deniz Dosdoğru  
Müyesser Yağız   
Gamze Adanır Öztürk 
Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri
Saygun Keskin  
Semih Soyer  
Kenan Bengü  
Savaş Eskigülek  
Yankı Uslu  
Seda Uslu 
Attila Şaylan 
Denetim Kurulu Üyeleri
Atıf Tezerten 
Atilla Selçuk
Bülent Selçuk
Denetim Kurulu Yedek Üyeleri
Suzan Kum  
Feyza Saysen
Elvio Paradiso   
Disiplin Kurulu Üyeleri
Mustafa Ekşi  
Tanju Özenç    
Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri
Esra Temelli Başol    
Gülnur Karabulak
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-Genel kuruldan görüntüler
-Detaylar
(FOTOĞRAFLI)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.